LUGES s.r.o. (PROVAM)

Shoptet
Kategorie:

Krátce o naší nabídce

Nabízíme exkluzivní portugalská vína, Vinho Verde Alvarinho, značky Provam. Jsme výhradní dovozce značky Provam na území České republiky a Slovenska.

Provam je společnost stvořená z 10 vinařů z podoblasti Monção a Melgaço, kteří se svou vášní pro věci vína rozhodli v roce 1992 vybudovat moderní a funkční vinařství ve farnosti Barbeita v Monção. Společnost zpracovává pouze Vinho Verde a to konkrétně odrůdy Alvarinho a Trajadura.

V současné době má kapacitu 510 000 litrů k vinifikaci hroznů zakladatelů a hroznů vybrané skupiny malých vinařů, kteří spadají do podoblasti Monção a Melgaço. Většina z těchto vinařů dodává hrozny Provam více než 20 let, přičemž většina z jejich vinic je starší více než 30 let.

Snahou Provam je vyrábět víno Alvarinho s profilem důstojným pro jeho původ – Monção & Melgaço, na obranu tohoto území, místních vinic a vinařství, mikroklima, enologie, historie a tradice, gastronomie a originality.

Provam patří mezi průkopnické podniky, které se v průběhu času zabývají vývojem vín Alvarinho. Výsledky jsou fantastické! Je prokázán vynikající potenciál pro vývoj odrůdy Alvarinho – Monção & Melgaço.

Co vám nabídneme

  • Shoptet XML feed

O naší firmě

Jsme hrdí, že jsme se v roce 2020 stali výhradním dovozcem značky Provam pro území České republiky a Slovenska. Naším cílem je osvěta vín odrůdy Alvarinho na českém a slovenském trhu. Věříme, že tyto produkty naleznou mezi Čechy a Slováky značnou oblibu.

Jsme otevřeni světu, jeho potřebám a trendům a na těchto základech velmi pečlivě pracujeme. To je také důvod, proč si každý den zachováváme úctu k životnímu prostředí, za jedinečnost našich odrůd vinné révy, vinic, historie a tradice.

Snažíme se tedy zachovat a být schopni světu představit to nejlepší, co jsme zdědili, a to výrobou řady produktů vyzrálých podle vysoké kvality, které se projevují v aroma a chutích velmi charakteristických pro odrůdy hroznů v jejich původním prostředí.

Vinná réva dýchá v horách a údolích, s dostatkem srážek a slunce, díky tomu je Provam schopný vyrábět vysoce kvalitní a jedinečná vína

Motto společnosti:

„Stane-li se něco dobrého, pijeme víno na oslavu. Pokud se stane něco špatného, pijeme víno, abychom zapomněli. Pokud se neděje nic, stačí pít víno a něco se stane.“

O našich produktech

Alvarinho je bílá odrůda druhu Vitis Vinifera a pochází ze severozápadu Pyrenejského poloostrova. Jedná o nejušlechtilejší odrůdu bílých hroznů z Portugalska a produkuje velmi kvalitní víno.

Odrůda Alvarinho je jednou z nejvýznamnějších portugalských odrůd révy vinné, která je zodpovědná za úspěch prvních portugalských monovarietálních vín.

Je to velmi stará odrůda, a ačkoli je výnosnost nízká, jedná se o velmi energickou révu. Široce rozšířená v podoblasti Monção a Melgaço produkuje malé okřídlené, ne příliš kompaktní trsy. Hrozny jsou střední velikosti, kulaté a nažloutlé, při vyzrálém stavu se objevují růžové tóny.

To vytváří víno s intenzivní, výraznou, jemnou a komplexní vůní, od kdoule, broskve, banánů, citrónů a liči (ovocný charakter), květu pomeranče a fialky (květinový charakter), lískových a vlašských ořechů (ořechový charakter) a medu (karamelizovaný charakter). Chuť je komplexní, měkká, kulatá, harmonická, plná a vytrvalá.

Podoblast zahrnuje obce Monção a Melgaço, které se těší velmi zvláštnímu mikroklimatu. Je vystaveno Atlantiku a klima se vyznačuje vysokou dešťovou srážlivostí, vlhkostí vzduchu, mírnými teplotami s malými výkyvy, což dodává vínu Alvarinho jedinečné vlastnosti.

Historie obou obcí, Monção a Melgaço, které tvoří podoblast, sahá více než 700let do minulosti. Obě města jsou zdobena velkolepými hrady, které bránily území od doby, kdy Portugalsko získalo nezávislost.

Město Monção je územím s tradicí pěstování vinné révy. Podle několika dochovaných písemných záznamů, máme k dispozici informaci, že listina udělená králem Alfonsem III. ze dne 12.března 1261, uznává držení vinic obyvateli Monção a tím ukazuje na význam města již v této době.

Kontaktní údaje

LUGES s.r.o. (PROVAM)
Lipanská 2670/26
25101  Říčany
Česká republika
09765379
DIČ

Kontaktní osoba

Jan Netopil

Kontaktovat velkoobchod

Máte zájem o dlouhodobou spolupráci s tímto velkoobchodem?

Vložením e-mailu souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů.