Hledám dodavatele zboží

Co uděláte, když začínáte s podnikáním, nebo rozšiřujete svůj sortiment? Najdete dodavatele. Zní to jednoduše? Díky Obchodišti to opravdu jednoduché je. Na obchodišti můžete prohledávat velkoobchody i produkty

Jak můžete vyhledávat?

Pro velkoobchody i produkty platí, že vyhledávat je možné dle kategorií, regionů a názvu produktů/velkoobchodů. Při vyhledávání doporučujeme dbát:

Jak vybrat velkoobchodního dodavatele zboží?

Když už máte jasno v tom, co chcete prodávat, je dalším krokem výběr správného velkoobchodního dodavatele. Na co dát pozor při výběru dodavatele:

  1. Reference – pomůže internet a zkušenosti jiných e-shopařů, kteří od daného dodavatele už zboží odebírají. Zjistěte toho, co nejvíce.
  2. Velikost dodavatele – měl by být dostatečně velký na to, aby mohl dostát své nabídce. Je třeba umět si odhadnout, jaký objem zboží je daný dodavatel schopen dodat.
  3. Rychlost dodání – má dodavatel zboží skladem? Jak dlouho trvá dodání.
  4. Kvalita zboží – musí korespondovat s kvalitou e-shopu, ale i se segmentem zákazníků – pokud chcete diskontní e-shop, nebude pro Vás kvalita zboží klíčová. Stěžejní je tedy spočítat si poměr kvality a ceny. Ne vždy je kvalita na prvním místě.

Vše si nejdřív pořádně spočítejte!

Při výběru zboží a dodavatele je nutná představa o ekonomických procesech ve vaší firmě. A nezapomeňte na další náklady, které vám mohou spolupráci s vybraným dodavatelem navýšit:

Tipy na závěr