Zdena Čačíková (Čačík - Kobylské vinařství)

Nové
Kategorie:

Krátce o naší nabídce

Zabýváme se výrobou a prodejem vín. Nabízíme odrůdy vín, mezi které patří například Veltlínské zelené, Muškát moravský, Ryzlink rýnský, Neuburské, Rulandské bílé, Pálava, Chardonnay a Sauvignon.

O naší firmě

Poloha vinice a půda spolu s keři révy jsou pokladem, který každoročně tavíme do blištivých vín omamné vůně. Terroir – jinde ve světě fenomén, u nás popelka. Původ hroznů bude jistě časem u znalých vína velmi důležitý. Dnes se jej snažíme teprve budovat. Je krásné, když za vínem vidíte konkrétního vinaře a je ještě hezčí, když si dokážete představit konkrétní vinorodou trať. A v tom je kouzlo vína, ve spojení člověka s přírodou. Bohužel nejkrásnější a nejromantičtější viniční tratě jsou již dnes bez vinné révy – Zámlýnské a Vígrunty – byly to obtížně obdělávatelné svahy, ale právě z nich víno chutnalo nejlépe. Snad i díky lopotné práci, ze které vzešlo. Mou srdeční záležitostí je stará vinice v trati U Skalky vysazená v roce 1956 otcovým dědečkem – kdo mě znáte delší dobu, víte, že se soustředím hlavně na Frankovku a Modrého Janka z této trati. I když se teprve učím najít správnou cestu k těmto vínům, již nyní je považuji za vlajkové lodě rodinné flotily. Konkurovat této trati může v budoucnu vinice na Lácarech, ale i když již první sklizeň lecos naznačila, budeme si na objektivnější zhodnocení vína z Lácar ještě počkat, zatím se poznáváme.

Vinice má dvě části – stará Nivka se sponem 1,4×1m z roku 1956 je díky dobrému ošetřování a pravidelnému zmlazování ve velmi dobré kondici. Jsou tu zajímavé klony odrůd jako VZ – Modrý Janek, Neuburské, Müller Thurgau, Modrý Portugal, Frankovka, okrajově jsou zastoupeny – Ryzlink vlašský, Irshai Oliver,Tramín červený, Slovák. Vinice je mulčována slámou. Je velmi náročná na ruční práci, ale dává krásná aromatická vína především Neuburské, VZ modrý Janek a Frankovka

Druhá polovina této vinice byla vysazena v letech 1994 -1996 odrůdami Neuburské, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Muškát Moravský, Frankovka, Müller Thurgau, Chadonnay, Svatovavřinecké – okrajově Tramín červený asi 30 hlav, Zwegltrebe asi 15 hlav – kromě Tramínu byli sazenice přímíchany mezi požadované odrůdy nepozorností šlechtitele. Vinice má zatravněná meziřadí. V roce 2009 byla vysazena Pálava 450hlav a Muškát moravský 300 hlav. Tyto aromatické odrůdy byly vysazeny do horších půdních podmínek s těžkou jílovitou půdou na pomalu rostoucí podnoži. Bez problémů dosahují dobrých cukernatostí, ale neztrácejí kyseliny, které jsou velmi důležité pro to, aby právě vína z těchto dvou odrůd zůstala svěží. Většina hroznů z této vinice je určena pro predikátní vína. Vína jsou extraktivní, plná se zajímavým aroma.

Kontaktní údaje

Zdena Čačíková (Čačík - Kobylské vinařství)
Kobylí 832
69110  Kobylí
Česká republika
05024480
DIČ

Kontaktní osoba

Kontaktovat velkoobchod

Máte zájem o dlouhodobou spolupráci s tímto velkoobchodem?

Vložením e-mailu souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů.