Víno Staňkovi s.r.o.

Kategorie:

Krátce o naší nabídce

V našich vínech najdete kus našeho světa, našeho srdce a našeho života.

O naší firmě

Naše vinařství se nachází v malebné vesničce Blatnice pod Sv. Antonínkem, která je rozlohou desátou největší vinařskou obcí v České republice. Kopec Svatý Antonínek je významné poutní místo na Jižní Moravě, který je součástí Cyrilometodějské cesty Svatý Antonínek – Velehrad

Počátky vinařské tradice naší rodiny sahají až do konce 19. století, kdy děda Martin Těthal vysadil vinohrad a začal vyrábět víno. Už v té době prodával víno do Vídně a do Prahy.

Ve vinařské tradici v současnosti pokračuje dcera Josefa Grabce Jaroslava Staňková s manželem Vladimírem a postupně se zapojují i jejich děti s rodinami. Oba byli spoluzakladatelé společnosti Víno Blatel, ve které v roce 2011 ukončili svoji činnost a zaměřili se na rozvoj rodinného vinařství. V témže roce jsme zainvestovali do nové moderní technologie jak na zpracování vína, tak na jeho uskladnění. V současnosti obhospodařujeme cca 1,9 ha vinic, kde největší zastoupení mají odrůdy Sylvánské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Kerner (kříženec Ryzlinku rýnského a Trolínského) a Dornfelder.

Díky nové technologii jsou hrozny od počátku zpracovávány šetrnou metodou, což napomáhá k dosažení vysoké kvality vína. Pomocí technologie řízeného kvašení si vína udrží svou specifickou chuť a rovněž požadovanou hodnotu zbytkového cukru, dle které se vína následně dělí na suchá, polosuchá, polosladká a sladká.

Naší specialitou jsou autochtonní (původní) kvasinky, které byly vyšlechtěny ze starých blatnických vinohradů na univerzitě v Bratislavě. Používáme je u odrůd Ryzlink rýnský a Sylvánské zelené.

Kontaktní údaje

Víno Staňkovi s.r.o.
Blatnice pod Svatým Antonínkem 769
69671  Blatnice pod Svatým Antonínkem
Česká republika
06022570

Kontaktní osoba

Josef Staněk

Kontaktovat velkoobchod

Máte zájem o dlouhodobou spolupráci s tímto velkoobchodem?

Vložením e-mailu souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů.

Stojíme za Ukrajinou
Jak a čím pomoci
Pomoc Ukrajině